Jak wybrać pomoc drogową?

Wybór odpowiedniej pomocy drogowej z pozoru nie jest trudnym zadaniem. Jednak w sytuacji, kiedy nasz samochód uległ awarii warto poświęcić chwilę czasu i mądrze wybrać firmę, która odpowiednio zadba o transport naszego pojazdu do mechanika. Działając samodzielnie możemy narazić się na powstanie dodatkowych uszkodzeń.

Awaria samochodu nie jest przyjemną sytuacją. Dość często pojawia się zdenerwowanie oraz nerwy. Dość łatwo jest popełnić kolejne błędy. Aby nie narażać się dodatkowe koszty skorzystanie z usług profesjonalnej pomocy drogowej.

Częstym błędem jest nie weryfikowanie osoby, która wykona holowania czy lawetowania naszego pojazdu. Najczęściej zamawiana jest usługa u pierwszej osoby do której znaleźliśmy kontakt np. w Internecie. Warto poświęcić kilka minut i zweryfikować czy wybrana przez nas firma będzie w stanie zapewnić nam usługi na najwyższym poziomie. Racjonalne postępowanie pozwoli nam zaoszczędzić czas i pieniądze.

Bezpieczne holowanie

Podstawą holowania jest zachowanie bezpieczeństwa. Pamiętajmy, aby nasz pojazd oraz my sami był odpowiednio oświetlony, użyjmy trójkąta ostrzegawczego. Jeżeli znajdujemy się poza terenem zabudowanym włączmy światła postojowe. Jeżeli stan pojazdu to umożliwia i ta czynność nie spowoduje dodatkowych uszkodzeń w pojeździe zaparkujmy pojazd w takim miejscy, które nie będzie stanowiło zagrożenia zarówno dla siebie, jak i innych użytkowników ruchu. Jeśli są warunki słabej widoczności warto również włączyć światło wewnątrz samochodu.

Opinie od znajomych i internecie

Nie zawsze mamy przy sobie kontakt do pomocy drogowej. Jeżeli mamy dostęp  do Internetu warto skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Po wpisaniu hasła “pomoc drogowa” otrzymamy dziesiątki wyników i telefonów do firm mogących pomóc nam w tej sytuacji. Nie sięgajmy po pierwszy numer telefonu i przeprowadźmy krótką analizę. Zwróćmy uwagę na referencjach oraz opiniach osób korzystających z pomocy drogowej. Sprawdźmy strony internetowe, na których znajdziemy takie informacje jak godziny pracy, zakres świadczonej usługi, czas reakcji oraz tabor jakim dysponuje pomoc drogowa.

Liczy się czas reakcji

Większość firm zajmujących się pomocą drogową proponuje usługi holowania na terenie całej polski czy części Europy. W obliczu awarii zawsze zależy nam na jak najszybszej reakcji. Dlatego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na firmach działających w okolicy której się znajdujemy. – Naturalnym jest, że każdemu zależy na szybkim transporcie swojego pojazdu, dlatego jak tylko otrzymamy od klienta informacje, wysyłamy na miejsce specjalistę znajdującego się najbliżej – mówi Patryk Rusinek z firmy Rusin Pomoc Drogowa. Większość firm specjalizujących się w tego typu usługach pracuje 24h w tygodniu.

Zgłaszając usługę dokładnie opiszmy awarię jaka nas spotkała, miejsce zdarzenia oraz zatajmy jakie czynności wchodzą w skład pomocy drogowej.

Już w momencie zamawiania usługi dokładnie opiszmy nasz problem. Jest to bardzo ważne, ponieważ cześć awarii można zlikwidować na miejscu.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *